Powered By Blogger

2012. november 20., kedd

szülinapi torta

Férjem szülinapjára készítettem ezt a tortát. Ha érdekel vkit a recept, kérem, hogy küldjön egy emailt!


Színes margaréta

Fűztem egy újabb virágot, végre szép feszes lett :-)!


Minta: Veres Zsuzsi, Placid szirom - Köszi Zsuzsi!

Tavirózsa

Elkészült a tavirózsa.





 Minta: Veres Zsuzsi. Köszi Zsuzsi!

Fehér swaris szett

Azért van néhány dolog amit szívesen megmutatok. Elsőnek itt egy koszorús kislánynak készült szett. Készült hozzá egy pár fülbevaló is, de a fotója nem lett túl jó.



Minta: Biloba (képről fűzve)
Kedves Mindenki!

Tény, hogy nem vagyok egy gyakorlott blogló. Korábban még bántott, hogy nem tudok rendszeresen új alkotást/bejegyzést feltenni. Mostanában napirendre tértem, hogy jelen életemben a művészkedés nem tud túl nagy szerepet kapni, mert különben nem hozza azt a flow élményt, ami miatt csinálom. Több teendőm és kevesebb időm van, mint korábban, és nem tudok nyugodtan gyöngyözni, vagy festeni, ha tornyosul a házi munka, ha nem foglalkoztam a gyerekekkel, vagy éppen nem készültem fel a következő coaching ülésemre.

Ennek ellenére látom, hogy folyamatosan nézegetitek a blogomat és ennek nagyon örülök és hálás vagyok érte! Gyertek továbbra is, mert a művészkedést nem hagyom abba, ez biztos :-)! A jövőben szeretném valamennyi kreatív munkámat feltenni, legyen szó egy jól sikerült tortáról, vagy textil-festésről, vagy bármiről, amiről úgy gondolom érdemes megmutatni, mert inspiráló lehet számotokra is.

Ami a coachingot illeti, úgy érzem ez az én munkám. Képzem magam tovább és nem csak a life coachingot szeretném profi módon csinálni, hanem érdeklődöm a többi terület iránt is(team/csoportos coaching, business coaching stb..), ahogy a gyerekek mellett az időm engedi.

Köszönöm azoknak, akik idáig bizalmukba fogadtak és jelentkeztek nálam coachingra, én úgy érzem nem bánták meg! Ha tudtok olyan embert, akinek szüksége lenne egy segítő, motiváló beszélgetésre, vagy csak értő figyelemre, kérem, szóljatok neki, hogy keressen meg! Segítségeteket előre is köszönöm!

"Ne a világon akarj változtatni, hanem te magad légy a változás, amelyet a világban látni szeretnél!'



2012. május 23., szerda

Elegáns ruhához


Ennek is lesz még egy medálja, hogy teljes legyen a szett.
Minta: trytobead: Bling Ring és "square and friends". Thank you!

Kezdemények


Minta: Veres Zsuzsi Placid szirmai

Minta: Veres Zsuzsi Meliton szett


Türkiz "mindent bele" kari :-)



Igazi, könnyű nyári karkötő. Terveztem hozzá medált és fülbevalót is, mert annyira tetszik.

2012. április 28., szombat

Éljen a lifecoaching!

Az elmúlt időszakban keveset tudtam foglalkozni az alkotással. Ennek oka egyrészt, hogy tanulásra fogtam magam, mert eldöntöttem, hogy foglalkozást váltok. Nem titok, hogy a gyerekek születése előtt ügyvédként dolgoztam. Nem fogott meg annyira ez a pálya, valahogy nem éreztem benne hivatástudatot, így pedig szerintem nem jó dolgozni. Keresgélek már egy ideje. Időről időre szembetalálkoztam a coachniggal, hol újságcikkek, hol pedig rádióműsorok kapcsán. Korábban én sem tudtam mi is ez az egész. Jelenleg egy life coach alapképzés vége-felé járok. Szeretném mindenkivel megosztani, hogy  mi is ez a coaching és mi mindenre lehet használni.

Először is saját tapasztalatom az, hogy van úgy hogy az ember csak egy nagyon őszinte beszélgetésre vágyik, valakivel, aki nem minősít, inkább értő figyelemmel hallgat, vagy célzottan kérdez, sokszor olyan kérdést feltéve, amit én magamnak nem is mernék "szegezni". De ha sikerül megválaszolnom, közelebb kerültem magamhoz, a problémámhoz. A coach az, aki a kezdetben értő figyelemmel hallgat, majd kérdez. A kérdései nyitnak más irányba, szélesítik a látóteremet. A probléma beszűkíti az embert, fontos, hogy lássuk van más oldala is a dolognak. A coach segít, támogat, fogja a kezedet, bátorít, hogy lépj, hogy változtass, ha valami nem jó. A megoldás mindig nagyon közel van, csak éppen nem látjuk a " fáktól az erdőt".

Úgy érzem, ezt a felületet is meg kell ragadnom, hogy népszerűsítsem a (life)coachingot. Gyertek, bátran! Próbáljátok ki ezt a nagyszerű módszert, hogy elindulhassatok a saját utatokon! A gyakorló időszakom teljesen díjmentes. Kérlek benneteket, akik olvassátok a blogomat, adjátok át másoknak is ezt a lehetőséget, nagyon szívesen segítek! Kérdezzetek, írjatok mailt és felvesszük a kapcsolatot: lehoczkigabriella@t-online.hu Mindenkit, szeretettel várok!


„A probléma nem ellenség, hanem a tanulás és a továbblépés legintenzívebb lehetősége. Mi magunk hozzuk létre a problémát, azáltal, hogy vágyainkkal és elképzeléseinkkel ablakot nyitunk meg a jövőben, amely a fejlődésünk lehetőségét rejti magában.

A szembenézés a nehézségekkel és a hit a pozitív végkifejletben a sikeres továbblépés előfeltétele.” Sárvári György

Az ékszerek és a festmények továbbra is készülnek, a fiókom máris legalább három "kincset" rejt :-), igyekszem még így, félkész állapotában is hamar feltenni.

2012. január 2., hétfő

Boldog 2012-t Mindenkinek!

Minden kedves blog nézegetőmnek ezzel a képpel szeretnék boldog új esztendőt kívánni! Elég hosszú vajúdás után úgy döntöttem, ebben az állapotában késszé nyilvánítom a szigligeti naplemente című képemet.  A képből ajándék lett és nagy örömet szereztem vele.