Az elmúlt időszakban keveset tudtam foglalkozni az alkotással. Ennek oka egyrészt, hogy tanulásra fogtam magam, mert eldöntöttem, hogy foglalkozást váltok. Nem titok, hogy a gyerekek születése előtt ügyvédként dolgoztam. Nem fogott meg annyira ez a pálya, valahogy nem éreztem benne hivatástudatot, így pedig szerintem nem jó dolgozni. Keresgélek már egy ideje. Időről időre szembetalálkoztam a coachniggal, hol újságcikkek, hol pedig rádióműsorok kapcsán. Korábban én sem tudtam mi is ez az egész. Jelenleg egy life coach alapképzés vége-felé járok. Szeretném mindenkivel megosztani, hogy mi is ez a coaching és mi mindenre lehet használni.
Először is saját tapasztalatom az, hogy van úgy hogy az ember csak egy nagyon őszinte beszélgetésre vágyik, valakivel, aki nem minősít, inkább értő figyelemmel hallgat, vagy célzottan kérdez, sokszor olyan kérdést feltéve, amit én magamnak nem is mernék "szegezni". De ha sikerül megválaszolnom, közelebb kerültem magamhoz, a problémámhoz. A coach az, aki a kezdetben értő figyelemmel hallgat, majd kérdez. A kérdései nyitnak más irányba, szélesítik a látóteremet. A probléma beszűkíti az embert, fontos, hogy lássuk van más oldala is a dolognak. A coach segít, támogat, fogja a kezedet, bátorít, hogy lépj, hogy változtass, ha valami nem jó. A megoldás mindig nagyon közel van, csak éppen nem látjuk a " fáktól az erdőt".
Úgy érzem, ezt a felületet is meg kell ragadnom, hogy népszerűsítsem a (life)coachingot. Gyertek, bátran! Próbáljátok ki ezt a nagyszerű módszert, hogy elindulhassatok a saját utatokon! A gyakorló időszakom teljesen díjmentes. Kérlek benneteket, akik olvassátok a blogomat, adjátok át másoknak is ezt a lehetőséget, nagyon szívesen segítek! Kérdezzetek, írjatok mailt és felvesszük a kapcsolatot: lehoczkigabriella@t-online.hu Mindenkit, szeretettel várok!
Az ékszerek és a festmények továbbra is készülnek, a fiókom máris legalább három "kincset" rejt :-), igyekszem még így, félkész állapotában is hamar feltenni.
Úgy érzem, ezt a felületet is meg kell ragadnom, hogy népszerűsítsem a (life)coachingot. Gyertek, bátran! Próbáljátok ki ezt a nagyszerű módszert, hogy elindulhassatok a saját utatokon! A gyakorló időszakom teljesen díjmentes. Kérlek benneteket, akik olvassátok a blogomat, adjátok át másoknak is ezt a lehetőséget, nagyon szívesen segítek! Kérdezzetek, írjatok mailt és felvesszük a kapcsolatot: lehoczkigabriella@t-online.hu Mindenkit, szeretettel várok!
„A probléma nem ellenség, hanem a tanulás és a továbblépés
legintenzívebb lehetősége. Mi magunk hozzuk létre a problémát, azáltal, hogy
vágyainkkal és elképzeléseinkkel ablakot nyitunk meg a jövőben, amely a
fejlődésünk lehetőségét rejti magában.
A szembenézés a nehézségekkel és a hit a pozitív végkifejletben a
sikeres továbblépés előfeltétele.”
Sárvári György

